Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.
Поради при звільненні #2. Якщо звільняють за вживання спиртних напоїв на робочому місці

Підстава звільнення. За появу в нетверезому стані Ви можете бути звільнені лише у випадку появи в робочий час на території підприємства, установи чи організації де ви працюєте. Перебування на роботі в нетверезому стані після закінчення робочого часу є підставою для звільнення, якщо Ви працюєте за ненормованим робочим днем.

 

 

Кількість разів появи у нетверезому стані. Для звільнення працівника за цією підставою достатньо одноразового вчинення такого факту порушення трудової дисципліни.

Не можете бути звільненими. Якщо Ви з'явитеся в нетверезому стані на робочому місці у вільний від роботи час, у вихідний день чи під час відпустки, це не може бути підставою для звільнення у зв’язку з перебуванням у стані алкогольного сп’яніння.

Докази підтвердження стану алкогольного сп’яніння. Звільнення за появу у стані алкогольного сп’яніння повинне підтверджуватися належними доказами, до яких можна віднести:

  • медичний висновок;
  • акт, складений представниками власника або уповноваженого ним органу і громадських організацій;
  • протокол огляду працівника на стан сп’яніння;
  • інші докази, передбачені цивільно-процесуальним законодавством (свідчення осіб, записи камер відеоспостереження, залишена тара від спиртних напоїв тощо).

Неналежні докази. Роботодавець не може Вас звільнити виключно на підставі власної суб’єктивної думки щодо стану у якому ви перебуваєте. Такі ознаки, як збудженість, балакучість, порушення координації рухів, можуть бути зумовлені певною хворобою, а запах алкоголю може бути причиною прийому ліків на спиртовій основі. При цьому складений роботодавцем або представниками підприємства акт про перебування Вас у стані алкогольного сп’яніння, суд до розгляду може не взяти, мотивуючи це тим, що неспеціалісти не можуть кваліфіковано і правильно оцінити Ваш стан.

Проведення огляду на стан сп’яніння. Огляд може проводиться в будь-який час доби в спеціалізованих кабінетах наркологічних диспансерів психіатрами-наркологами або у визначених органами охорони здоров'я лікувально-профілактичних установах психіатрами, психіатрами-наркологами, невропатологами, спеціально підготовленими лікарями інших спеціальностей, а також фельдшерами фельдшерсько-акушерських пунктів, значно віддалених від лікувальних закладів, які пройшли спеціальну підготовку з використанням методик і приладів, дозволених Міністерством охорони здоров'я України, за списком, затвердженим головним лікарем центральної міської (районної) лікарні.

Згода профспілкової організації. Звільнення з підстав виявлення прогулу може бути проведено лише за попередньою згодою профспілкової організації, членом якої є працівник. Роботодавець зобов’язаний звернутися до профспілкової організації з письмовим поданням щодо отримання згоди на Ваше звільнення, яке має бути розглянути профспілкою протягом 15 днів у Вашій присутності, або ж присутності іншої уповноваженої особи, зокрема і адвоката.Власник або уповноважений ним орган має право звільнити працівника не пізніш як через місяць з дня одержання згоди профспілкової організації.

Проведення розрахунку при звільненні. Роботодавець у день звільнення повинен провести повний розрахунок з Вами (виплатити належну заробітну плату, відпускні тощо), у випадку не проведення повного розрахунку, Ви маєте право на стягнення з роботодавця середнього заробітку за весь період затримки проведення розрахунку.

Поновлення на роботі. У випадку незаконного звільнення нібито у зв’язку з перебуванням у стані алкогольного сп’яніння, Ви маєте право в місячний строк з моменту винесення наказу про звільнення (ознайомлення з наказом, видачею трудової книжки) звернутися з позовною заявою про скасування даного наказу та поновлення на займаній посаді.

Позовні вимоги. Поряд з поновленням на займаній посаді, Ви маєте право вимагати стягнення з роботодавця середнього заробітку за весь період перебування у вимушеному прогулі, відшкодування завданої Вам незаконними діями роботодавця моральної шкоди та витрат понесених на отримання правової допомоги.